Een emotioneel moment

By 27 september 2020Geen categorie

Toen bij onze vereniging vorig jaar februari het droevige nieuws kwam dat oud-lid en ere-lid Rikus Posthumus was overleden, waren we ontdaan, ondanks dat we wisten dat hij ziek was. Rikus zijn hart en ziel lagen bij de vereniging en het ging hem aan het hart dat hij niet meer kon spelen omdat zijn gezondheid het niet meer toeliet. Jaren speelde Rikus op zijn Euphonium in ons harmonieorkest, was bestuurslid in de jaren 80 en 90 en was voorzitter van de werkgroep voor het 60 jarige jubileum in 1985. Hij had interesse in het wel en wee van de mensen van onze vereniging. Nu Rikus er niet meer is, vonden zijn vrouw en kinderen dat Rikus zijn instrument naar de vereniging moest. Afgelopen dinsdag is Margje Posthumus bij het harmonieorkest geweest en heeft zij Rikus zijn instrument aan de vereniging geschonken. Symbolisch nam Arjen Bergsma het instrument in ontvangst namens de vereniging. Arjen en Rikus speelde samen Euphonium en Rikus noemde hem zijn maatje. Een mooi en een emotioneel moment voor Margje. Het instrument van Rikus zal een mooi plekje krijgen binnen ons harmonieorkest, zo zal Rikus toch altijd in ons midden zijn.